top of page

„samas ruumis“

Rukkiräägu häälitsused suveöös- ma pole teda kunagi ise näinud-kuigi elame samas ruumis.

Peenraid kaevates sattusin kokku mudakonnaga- nägin teda esimest korda, olin varem vaid kuulnud ja lugenud- kuigi elame samas ruumis.

Ebapärlikarp on elanud siin maakeral juba 100 miljonit aastat- ma pole teda kunagi näinud- kuigi elame samas suumis.

Aasta linnuks kuulutati metsis, kusagil Pärnumaal elab OÜ Metsis, kes toodab metsaveotraktoreid ja harvestere- ma ei tea, kas nad on kunagi omavahel kohtunud- kuigi elavad samas ruumis.

Mesilasema elab umbes 5 aastaseks, suvised töömesilased ca 35 päevaseks- nad lihtsalt põletavad ennast tööga surnuks- ma õpin neid tundma järjest rohkem- me elame samas ruumis.

Pea kohal ja ümberringi on Linnutee  hoomamatu organism. Huvitav, kas ta teab mind- elame ju samas ruumis.

....

Me võiksime  teada, et 96% (massist) kogu Maal elavatest imetajatest ja lindudest on kas inimesed ise (36%) või nende kariloomad (60%). Ülejäänud 4% jääb niisiis kõigile teistele ligikaudu 5600 maailma imetajaliigile ja 11 000 linnuliigile jne.

See sari ongi neist 4% elusolenditest, kellega siin ühises ruumis elame- kogum piltidest, mis loovad kokku pikema sarja „ samas ruumis“ . See sari ei saa tegelikult mitte kunagi valmis, ma ei jõuaks kunagi neid kõiki tundmagi saada, kellega koos seda ruumi jagan. Aga ma õpin neid järjest rohkem nägema ja kuulma.

bottom of page