„samas ruumis“

Rukkiräägu häälitsused suveöös- ma pole teda kunagi ise näinud-kuigi elame samas ruumis.

Peenraid kaevates sattusin kokku mudakonnaga- nägin teda esimest korda, olin varem vaid kuulnud ja lugenud- kuigi elame samas ruumis.

Ebapärlikarp on elanud siin maakeral juba 100 miljonit aastat- ma pole teda kunagi näinud- kuigi elame samas suumis.

Aasta linnuks kuulutati metsis, kusagil Pärnumaal elab OÜ Metsis, kes toodab metsaveotraktoreid ja harvestere- ma ei tea, kas nad on kunagi omavahel kohtunud- kuigi elavad samas ruumis.

Mesilasema elab umbes 5 aastaseks, suvised töömesilased ca 35 päevaseks- nad lihtsalt põletavad ennast tööga surnuks- ma õpin neid tundma järjest rohkem- me elame samas ruumis.

Pea kohal ja ümberringi on Linnutee  hoomamatu organism. Huvitav, kas ta teab mind- elame ju samas ruumis.

....

Me võiksime  teada, et 96% (massist) kogu Maal elavatest imetajatest ja lindudest on kas inimesed ise (36%) või nende kariloomad (60%). Ülejäänud 4% jääb niisiis kõigile teistele ligikaudu 5600 maailma imetajaliigile ja 11 000 linnuliigile jne.

See sari ongi neist 4% elusolenditest, kellega siin ühises ruumis elame- kogum piltidest, mis loovad kokku pikema sarja „ samas ruumis“ . See sari ei saa tegelikult mitte kunagi valmis, ma ei jõuaks kunagi neid kõiki tundmagi saada, kellega koos seda ruumi jagan. Aga ma õpin neid järjest rohkem nägema ja kuulma.